Jaký prostorný kočárek doporučuješ pro většího dvouletého syna?

Zodpovězené
25. bře 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro dvouleté většího syna, který má 15 kg.

Požadavky:

  • lehký,
  • skladný,
  • skládatelný jednou rukou,
  • aby zvládl nějaký terén,
  • prostorný.

Objednali jsme Nuna Triv a i přesto, že je doporučován do 22 kg, tak synovi je krátká zádová opěrka a padá mu tam hlava.

Jaký kočárek nám doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

pokud to není extra náročný terén, tak doporučuji například kočárek Inglesina Maior, který je lehký, snadno manipulovatelný a pohodlně složitelný jednou rukou do kompaktních rozměrů. I když je to spíše městský typ kočárku, tak má velká kola s dobrým odpružením, díky kterým si poradí i s nerovným terénem.

Dále to může být Babystyle Oyster Zero, který je u maminek velice oblíbený. Doporučuji i jeho novější model Babystyle Oyster Zero Gravity, který prošel řadou vylepšením a nejlepší z nich je vychytávka ve formě automatického skládání.

Mezi prostorné kočárky patří i Baby Jogger City Mini2 4.

Nebo lehký Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade s nafukovacími koly.

Jestli bys chtěla více terénní kočárky, tak mě napadají Thule Spring či Baby Jogger City Mini GT2, ale jsou už těžší (lehce přes 10 kg) a méně skladné, takže záleží, jaký terén bude převládat a zda dáváš přednost nižší hmotnosti a skladnosti, nebo lepším jízním vlastnostem.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie