Jaký kočárek s prostornou a odvětrávanou hlubokou korbou pro červnové miminko?

Zodpovězené
31. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych poprosit o pomoc při výběru kočárku. Termín mám koncem června a mám spoustu požadavků.

Kočárek by měl splňovat tyto požadavky:

  • prostornější a odvětrávaná hluboká korba,
  • kočárek by mohl být vyšší s nastavitelnou rukojetí - a mám 170 cm, ale kočárkovat budou i mladší sourozenci (7 a 9),
  • kočárkovat budeme většinou po městě, ale budeme jezdit i do hor, k moři a občas do přírody (žádné velké túry) a asi 2-3x vyrazíme i lyžovat,
  • kočárek bych měla ráda déle,
  • ve městě a při vození děti do školy a na kroužky budu často kočárek dávat do auta a vykládat, takže váha a skladnost by měly být tomu přizpůsobeny,
  • ideální by bylo, aby se kočárek dal složit i se sportovní častí,
  • líbí se mi velké stříšky a také ventilační okénka na léto,
  • vzhledem k častým přesunům by možná bylo fajn, kdyby se korba dala sundat, resp. stisknout na skladnější verzi,
  • kufr auta je prostorný, ale jelikož nás už bude 5, tak na výlety bude třeba místo i na zavazadla a jiné věci,
  • mám zájem o vajíčko Cybex Cloud Q,
  • byla bych raději za odpruženější kočárek.

Mám hledat dobrou dvojkombinaci nebo jít zvlášť do hlubokého a sportovního kočárku?

Z toho, co jsem dívala, tak mě zaujaly tyto modely:

  • Roan Bass Next - designově se mi líbí i korba a dobře mi padl do ruky, i houpání je super, ale vím, že je méně skladnější a těžší.
  • Espiro Next up – viděla jsem ho na prodejně a zdálo se mi, že není moc pevný, resp. korba jako kdyby na něm hrkala.
  • Cybex Talos S Lux
  • Adamex Belissa
  • Muuvo Quick 3.0
  • Moon Relax

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

jednoznačně doporučuji Moon Relaxx Edition, podle mě vyhovuje nejlépe Tvým nárokům. Z uvedených kočárků je nejlehčí, má cca 12 kg. Najdeš u něj nafukovací kola a kvalitní odpružení, takže si poradí i s terénem. Hluboká korba je umístěna na výškových adaptérech, což je ideální pro vyšší rodiče. Nechybí u ní prodlužovací stříška, kvalitní matrace značky Träumeland a větrací okénko na přední straně, které napomáhá jak lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, tak může miminko při "pasení koníků" pozorovat okolí. Sportovní sedák je též prostorný a nastavitelný po i proti směru jízdy. Najdeš u něj polohovatelnou opěrku nohou i zad, a to až do úplného lehu. Rozepínatelná stříška má ventilační síťku, u sporťáku si ji navíc můžeš výškově nastavit, takže i větší dítě bude mít dostatečný prostor nad hlavou. Samozřejmostí je teleskopická rukojeť, kterou si kočárek plně přizpůsobíš své výšce, ale nejnižší polohu má ve výšce 98 cm, takže pro pohodlné ovládání menších osob to nebude.

Podobným typem je i Moon ReSea S Edition (2022), který má navíc prostornější sporťák a jeho rukojeť lze nastavit v rozmezí 91 - 105 cm.

Roan Bass Next není špatný, ale má opravdu vyšší hmotnost a je neskladný. Není ten typ kočárku, co by Ti vydržel dlouho - sporťák má nízkou nosnost a je zbytečně těžký, takže bys ho brzy vyměnila za jiný. To samé se týká tedy i ostatních polských modelů.

Espiro Next Up má tedy nosnost už zvýšenou, ale patří též k těm těžším. Korba má vůli schválně, je to kvůli případným otřesům.

Nabízí se tedy i možnost pořízení samostatného kočárku, což doporučuji, ale jsme omezeni jen pár značkami. Konkrétně to může být městský typ kočárku Hauck Vision X, který má super odvětrávanou hlubokou korbu a je lehký, ale nemá nastavitelnou rukojeť. Nebo to může být i Kunert Lazzio.

Další kombinaci podvozku a hluboké korby má například i značka Cam, Cybex (v setu s podvozkem je rám sportovního sezení, ale bez potahu sportovní sedačky), Inglesina, Mutsy, Peg-Pérego či Emmaljunga.

Doporučuji i Cybex Priam 3, sama jsem ho měla a byla jsem s ním moc spokojená, ale odpružení je slabší.

Cybex Talos S Lux mi k Tvým potřebám přijde také zbytečně těžký, má 14 kg. Navíc hluboká korba nemá žádné odvětrávání.

Já osobně bych šla do kombinovaného kočárku značky Moon nebo zakoupila pouze hluboký kočárek a sporťák pořešila později.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie