Existuje alternativa k Nuna Mixx Next pro ne příliš vysoké rodiče?

Zodpovězené
3. led 2024

Ahoj,

prosím o radu, už jsem docela zoufalá. Termín mám na začátku ledna a stále nemůžu vybrat kočárek. Při návštěvě obchodu mě nadchl kočárek Nuna Mixx Next 2023. Já mám 164 cm a muž 178 cm a myslím, že minimálně pro mě je kočárek opravdu příliš vysoký. Hledám tedy alternativu právě k Nuna.

Co se mi na Nuna nejvíc líbí:

  • odpružení,
  • sluneční clona ve stříšce,
  • větrání na zádech sportovní části,
  • magnetické patentky namísto zipů,
  • bezúdržbová kola,
  • prodloužitelná stříška,
  • sportovní část ve směru i v protisměru,
  • nákupní košík,
  • jednoduché nasazení vajíčka (to také ještě nemáme, ale zřejmě to bude Cybex Cloud T/Z),
  • možnost složit kočárek s nasazenou sportovní částí.

Další info:

  • hlavně do města,
  • aby zvládl i horší chodníky, resp. sníh,
  • cena do 36 000 Kč za dvojkombinaci,
  • dítě bude lednové, nepotřebujeme velkou hlubokou korbu,
  • prostor v kufru auta i ve výtahu je dostatečně velký,
  • ne korýtkové sezení, ideální možnost sklopit do úplného lehu,
  • ideální rukojeť ve stříšce korbičky, ne přes ni jak to mají např. Joolz.

Děkuji

Ahoj,

alternativa ke kočárku Nuna Mixx Next se hledá dost těžko, protože je to špičkový kočárek. Má velmi specifické a citelné odpružení. Zabudovanou sluneční clonu ve stříšce a zároveň perforované větrání na sportovním sedadle má velmi málo kočárků.

A pokud má jedno, tak chybí druhé. Například Zopa Quest větrání zádové opěrky má, ale určitě nelze porovnávat jeho odpružení s Mixx Next.

Zkus si prohlédnout kočárky, které zmiňuji v této mé nedávné odpovědi, možná najdeš mezi nimi ten pravý pro Vás:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka