Co znamená, když má kočárek gumová a pěnou plněná kola?

Zodpovězené
11. pro 2022

Ahoj,

chceme koupit kočárek Joie Finiti a píše se u něj, že kola jsou gumová a plněná pěnou.

Jaká jsou to kola?

Nechceme, aby nás brzdila každá dírka. Dříve jsme měli kočárek Bebetto Nico a ten měl nafukovací kola.

Děkuji

Ahoj,

Tvůj kočárek Joie Finiti má tzv. nenafukovací pneumatiky, které jsou plněné pěnou.

Nedávno jsme o materiálu kol napsali podrobný článek, který Ti sem připínám pro inspiraci:

Nenafukovací s výplní
Terén: náročnější – upravená polní cesta, dřevěné mosty s mezerami, dřevěná drť, kamínky nebo písek na dětském hřišti či pláži.

Tato kolečka jsou skoro totožná s nafukovacími, ale nejsou plněna vzduchem. Uvnitř mají gel, pěnu nebo tvz. vzduchové komory, které tvoří malé prostory naplněné vzduchem. V případě přetržení pláště se vyfoukne například jen jeden tento dílek a ne celé kolo.

Vhodné jsou i do náročnějšího terénu a jejich výhodou je, že jsou bezúdržbové. Nevýhodou je, že nejsou přirozeně odpružené jako ty nafukovací. Kočárky, které mají kola plněné gelem bývají o něco těžší než ty plněnými pěnou, ale jinak mezi nimi není žádný rozdíl.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka