Voda - e.colli. Je možné, aby tuto vodu po šestém měsíci věku pilo miminko?

Zodpovězené
19. dub 2024

Dobrýden,

pijeme vodu ze studny. Nechali jsme si dělat rozbor a zjistili nám tam bakterii e.colli. a doporučili Savo, ale po měsíčním používání Sava se bakterie ve vodě stále vyskytuje.

Je možné, aby tuto vodu po šestém měsíci věku pilo miminko?

A případně, jak je to s koupáním v této vodě a vařením příkrmů?

Děkuji

Dobrý den,

pečlivě převařená by takováto voda neměla vadit, ale toto je spíše otázka na hygienu. Doporučuji kontaktovat místní hygienickou stanici s tímto dotazem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká