UM při kojení a vyprazdňování. Je možné, že mlíčko dobře tráví a vyprazdňovat se častěji nepotřebuje?

Zodpovězené
19. kvě 2024

Dobrý den,

máme 3měsíčního chlapečka. Plně jsem kojila, jenže mlíčko už přestalo stačit a po domluvě s pediatrem jsem začala dokrmovat. Začínali jsme Bebou comfort, jenže po pár dnech začaly problémy se stolicí. Vyprazdňování cca 1x týdně stylem, že se moc snažil a najednou plná plenka. Větry odchází, ale dost zapáchají. Bříško tvrdé neměl. Začala jsem podávat i kojeneckou vodu a heřmánkovy čaj, ale zlepšení nepřišlo. Teď zkoušíme Nutrilon duobiotic, ale je to to samé.

Je možné, že mlíčko dobře tráví a vyprazdňovat se častěji nepotřebuje?

Děkuji

Dobrý den,

kojenci mohou mít stolici až 1x za 10 dní. Důležité je, zda nemá koliky, vzdemuté bříško a zda ve stolici není krev či hlen, pak by se to muselo řešit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká