Stolice kojence obden, konzistence zubní pasty, zelené barvy. Je to v pořádku?

Zodpovězené
27. lis 2020

Vážená paní doktorko,

syn, příští týden tři měsíce, od porodnice kojený s příkrmy umělého mléka Kendamilu. Zatím asi víc kojený. Má stolici obden a konzistenci zubní pasty a barvy zelené (khaki).

Je to prosím v pořádku?

Nikdy neměl klasická míchaná vajíčka. Bolesti bříška už nemá, stolice je tohoto druhu prakticky od začátku, probiotika bere.

Mám změnit mléko za jiné, nebo to tak nechat, když nemá jiné zjevné obtíže?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu se mi jeví stav kojence v pořádku. Barva stolice je zřejmě způsobena trávením mléčné formule (Kendamilu). Nejsou-li jiné potíže a chlapeček prospívá, není nutná změna mléka. Od 4. dokončeného měsíce doporučuji zavádět nemléčné příkrmy, kterými postupně můžete Kendamil nahradit.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová