Pupínky na tvářích a na těle. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
24. kvě 2023

Dobrý den,

synovi (2,5 roku) se objevily na tvářích červené fleky s pupínky. Před 3 týdny měl na těle pupínky formou puchýřů, což jsme si mysleli, že jsou neštovice, jenže pupínky až moc rychle usychaly a mizely, byl i bez horečky a vůbec ho nesvědily. Pupínky trvaly 3-4 dny a 2 týdny byl klid. 2-3 dny zpět se mu objevily opět pupínky, ale jiné, ty do druhého dne skoro zmizí, ale na tvářich mu víc přibývá. Je bez horeček, průjem nemá, jí a pije, nic ho nesvědí a nemá na nic alergii. Syn je řádně očkovaný a prodělal 7. nemoc.

Předem moc děkuji.

Dobrý den,

kožní problémy se z fotografie hodnotí velmi těžko. Také bych si potřebovala odebrat podrobnou anamnézu (dozvědět se více informací). Takto by určitě neštovice vypadat mohly, ale dle Vašich informací jsou nepravděpodobné. Mohlo by se jednat o infekční impetigo či akné. Poraďte se proto s Vaším PLDD.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká